SpaceX رکورد 143 ماهواره را به مدار زمین پرتاب می کند


پس از اندکی تأخیر ، SpaceX رکورد ارسال ارسال فضاپیما به مدار را شکست. این شرکت با موفقیت مأموریت Transporter-1 خود را با حمل 143 ماهواره بی سابقه شامل 133 وسیله نقلیه مشتری و تجاری دولتی و 10 دستگاه Starlink آغاز کرد. موشک Falcon 9 ، که از Crew Dragon Demo-2 پشتیبانی می کرد ، روی یک کشتی پهپادی در اقیانوس اطلس فرود آمد.

این اولین ماموریت اختصاصی SpaceX در برنامه اشتراک گذاری SmallSat بود. این پروژه کمک می کند تا تحویل مکعب ها و دیگر شناورهای کوچک برای مشتریانی که ممکن است در غیر اینصورت از پس تهیه آنها برآیند ، عملی باشد و قیمت آنها از 1 میلیون دلار شروع می شود. به عبارت دیگر ، این برنامه رقابت برای افرادی مانند Rocket Lab و Virgin Orbit است.

ماهواره های Starlink اولین کسانی هستند که در صورت فلکی اینترنت باند پهن مستقر می شوند. اسپیس ایکس اضافه کرد که مدار قطبی است.

البته این ماموریت به فضل ایکس مباهات می کند ، اما برای خط اصلی شرکت نیز مهم است. تا به امروز ، بسیاری از پرتابهای آن به بارهای قابل توجهی بیشتر از شرکتهای ارتباطی ماهواره ای ، دولت و سایر مشتریان متعارف متمرکز بوده است. این بیشتر مشتری را به ارمغان می آورد و به SpaceX کمک می کند تا از ناوگان موشکی خود بیشترین استفاده را بکند – اگر برنامه پرتاب شلوغ تر است تعجب نکنید.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول