محققان سریعترین مولد اعداد تصادفی مبتنی بر لیزر را ایجاد می کنند


تیمی از دانشمندان بین المللی لیزری را ایجاد کرده اند که می تواند در هر ثانیه 254 تریلیون رقم تصادفی تولید کند ، بیش از صد برابر سریعتر از مولدهای عددی تصادفی مبتنی بر رایانه (19459004] (RNG).

اگرچه تصادفی است هزاران سال است که تولید تعداد وجود دارد ، و از آنجا که اساس رمزنگاری است ، در محاسبات اهمیت بیشتری پیدا می کند. با وجود دستگاه های آنلاین بیشتر از هر زمان دیگر ، نیاز به رمزگذاری سریعتر که می تواند بازیگران بد را از بین ببرد بسیار مهمتر شده است. Google به نشانه نیاز غالب به RNG در فناوری مدرن ، برتری آشکار رایانه کوانتومی 53 qubit خود را با استفاده از مشکل RNG به نمایش گذاشت.

به همین دلیل سیستم جدید می تواند یک بازی را تغییر دهد. : می تواند 250 ترابایت بیت تصادفی در هر ثانیه تولید کند. در حقیقت ، سرعت آن چنان سریع بود که تیم پشت سر آن برای ثبت خروجی آن با استفاده از یک دوربین پرسرعت تلاش می کردند. به گفته محققان ، سیستم آنها مولد اعداد تصادفی فیزیکی را هم از نظر سرعت و هم از طریق توانایی ایجاد همزمان بسیاری از جریانهای باریک مورد استفاده قرار می دهد. نتایج در ژورنال Science منتشر شده است.

این اختراع جدید از لیزر کوچکی به طول یک میلی متر استفاده می کند که قبل از خروج از دستگاه ، بین آینه های واقع در دو انتهای حفره به شکل ساعت شنی نور را باز می گرداند. ، گزارش اخبار علم . برخلاف سیستم های قبلی مبتنی بر لیزر ، روند جدید می تواند بسیاری از حالت های نوری را به طور همزمان تقویت کند.

اینها با یکدیگر تداخل می کنند تا نوسانات شدت سریعی را که تیم با یک دوربین ثبت کرده اند ، اندازه گیری کند که شدت نور را در 254 نقطه از پرتو تقریباً در هر تریلیونم ثانیه اندازه می گیرد. اما سرعتی که لیزر در حال خروج داده بود ، به این معنی بود که دوربین فقط می توانست آن را برای چند نانو ثانیه قبل از پر شدن حافظه ردیابی کند ، پس از آن داده ها در رایانه بارگذاری می شد.

سیستم مولد تصادفی به طور مشترک توسط محققان دانشگاه فنی Nanyang ، سنگاپور (NTU سنگاپور) ، دانشگاه ییل ، ​​و کالج ترینیتی دوبلین ، و ساخته شده در NTU. در مورد آینده این سیستم ، تیم با استفاده از قرار دادن لیزر در یک تراشه جمع و جور ، آن را آماده استفاده عملی می کند. این امکان را فراهم می کند که اعداد تصادفی تولید شده مستقیماً به کامپیوتر منتقل شوند.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول